Údržba okien - ProWindow
Údržba okien

Servis okien - ProWindow

Údržba okien

Plastové okná, s ktorými správne zaobchádzate a nezanedbáte ich údržbu Vám vydržia na celý život. Ak ale údržbu zanedbávate, môžte počítať s vysokými nákladmi na následné odstránenie havarijného stavu, alebo kompletnú výmenu okien.

Plastové okná nestačí len 2x ročne umyť. Ak chcete, aby Vám naozaj vydržali celý život je potrebné im venovať pravidelnú a dôslednú starostlivosť

Čím skôr po namontovaní okien je potrebné odstrániť striekance omietky a farby po murárskych prácach a odstránenie ochrannej fólie. Ochrannú fóliu je nutné strhnúť najneskôr do 3 mesiacov od namontovania okien.

Nečistoty sa pri murárskych prácach môžu dostať do kovania a to spravidla do hornej časti. Tieto nečistoty je dôležité dôkladne povysávať, pretože drobné nečistoty môžu časom poškodiť a až zaseknúť kovanie – teda ovládací mechanizmus okna.

Pri umývaní plastových profilov používajte čistú vodu a ph neutrálny saponát. V žiadnom prípade nepoužívajte prípravky, alebo krémy s obsahom piesku.

Bežnú údržbu okien je dôležité robiť minimálne 1x ročne. Túto údržbu vykonávajte ideálne pred zimným obdobím a to nasledovne:
Pohiblivé časti kovania premažte mazivom na to určeným. Pozor! Nepoužívajte silikónové oleje, oleje na šiace stroje a podobné prípravky, ktoré na seba viažu vlhkosť.

Rámové aj krídlové tesnenia nainpregnujte silikónovým prípravkom bez obsahu riedidiel.
Nastavte krídlo voči rámu do polohy, aby v každom bode bol rám prekrytý rovnomerne a okno nikde nezadrhávalo. Toto je veľmi dôležitý bod, pretože každý pohiblivý diel kovania musí presne zapadať do rámového protikusu.
Vykonajte vizuálnu kontrolu profilov. V prípade zistenia škrabancov – použite prípravok na ošetrenie bielych, alebo farebných profilov.

Ak budete túto údržbu vykonávať pravidelne, Vaše okná vydržia v dobrom stave naozaj dlhú dobu.

Close Menu