Príprava okien na zimu - ProWindow
Príprava okien na zimu

Servis okien - ProWindow

Príprava okien na zimu

Zima sa neodvratne blíži a je potrebné sa na ňu pripraviť v každom ohľade – teplé oblečenie, zimné pneumatiky na aute, nachystané drevo na kúrenie, ale aj príprava okien na zimu.

So zimou je spojené okrem chladného počasia aj mráz, sneh, silný vietor a častejšie dažde. Tieto poveternostné podmienky sa môžu nepríjemne prejaviť na oknách a okolo nich rosením a často aj s tým spojenými pliesňami.

Zamedziť tomu môžete správnou údržbou, ktorú si môžete spraviť aj svojpomocne. Určite je dôležité a asi u každého aj úplne samozrejmé je okná umyť. Zamerajte sa na tesnenie, ktoré býva hlavne v spodnej časti najviac znečistené. Znečistené tesnenie neposkytuje dostatočné tesniace vlastnosti. Po očistení tesnení je dôležité ich správne ošetriť, aby ste predišli ich primŕznutiu o plastový profil a následnému roztrhnutiu a znehodnoteniu. Vyčistite odtokové drážky, aby cez ne mohla voda bez prekážok odtiecť a aby neostávala v ráme, kde môže zamrznúť a spôsobiť ďalšie škody.

Skontrolujte technický stav kovania. Okno musí do rámu doliehať hladko a pri jeho jemnom potlačení k rámu sa nesmie zaseknúť, ale musí sa odraziť od tesnenia a vrátiť späť. Premažte pohyblivé časti kovania a dotiahnite kľučky. Podrobnejší návod nájdete v našom staršom článku.

 S údržbou okien pred zimou Vám radi pomôžeme. Máte možnosť si nechať okná bezplatne skontrolovať našim techníkom a dozviete sa v akom stave sú Vaše okná a čo prípadne je s nimi potrebné urobiť.

Close Menu